Zkoumání života ve vodě pro nezadané

Léto, koupání, seznámení. Ale taky holínky, cedníky, misky, lupy a pinzety. Co to bude?

Zvu vás na seznamovací akci s tématem poznávání života pod vodou.
Jsem totiž hydrobioložka a přes šest let jsem pracovala ve výzkumném ústavu vodohospodářském. Mojí specializací jsou velcí mlži (škeble, perlorodky, velevrubi apod.), ale poznám většinu věcí, které ve vodě najdeme.
Mám radost, že můžu v této akci skloubit své dvě vášně dohromady. Vy uvidíte potvory, co žijí ve vodě a můžete klást různé zvídavé otázky (já vám zkusím odpovědět na všechno co budu vědět). A zároveň poznáte partu fajn aktivních a zvědavých lidí, kteří se taky chtějí seznámit.

Snad to bude i na koupání, uvidíme podle počasí.

Každopádně čeká nás krásná trasa, která bude bude mít necelých 11 km.
Část programu bude vyhrazena na zkoumání vody, sami si vyzkoušíte něco  nachytat a určit. Většina dne ale bude ve znamení seznamování a poznávání se mezi sebou. Dojde i na obdivování krásného Posázaví, trampských osad, skal a chatiček u vody.

Sejdeme se v 11:30 na hlavním nádraží v Praze u modelu vláčků před hlavními informačními cedulemi s odjezdy vlaků. A v 11:55 odjedeme směr Petrov u Prahy. Cesta vlakem trvá hodinu, takže bude čas na první seznamovací aktivity.

Vracet se budeme podle domluvy a nálady. Buď stihneme vlak z Kamenného přívozu v 17:20, nebo až v 19 hodin. Cesta zpět je opět hodinová.
V ceně je jsou jízdenky, příprava a vedení programu, plus všechny potřebné materiály.

Přibližně 5 dnů před akcí posíláme podrobný informační email všem přihlášeným (občas spadne do spamu, nebo hromadné pošty)!

Pojedeš s námi vstříc letním zážitkům?

Základní informace o akci

Termín akce:
23.06.2024 11:30
 
Vstupné:
690 Kč
 
Minimální počet účastníků:
5+5
 
Účastníci:
30-45 let
 
Místo konání:
 

Kde se akce odehraje?

Dolní Posázaví je vyhlášený ráj nejen pro vodáky užívající si úseky peřejí i poklidnou plavbu v krásné krajině, ale i pro turisty kochající se pohledy na prudké stěny kaňonovitých úseků či historických památek na jejich březích či trampy užívající si romantickou atmosféru v chatkách vysoko nad hladinou řeky. Celým údolím vede vlaková trať. Ta je považována za jednu z nejhezčích v České republice.

V naší zemi nenajdeme oblast, jež by byla tolik velebena v souvislosti s romantikou, jako je tomu v případě Dolního Posázaví. Začalo to již v období přibližně před sto lety, kdy se v obecném povědomí šířily zprávy o nádherných přírodních sceneriích v dosud málo navštěvovaném údolí Sázavy. Tuto turisty opomíjenou krajinu, byť nepříliš vzdálenou od hlavního města, tehdy objevovaly skupiny převážně mladých lidí, prvních trampů. Přiváděla je sem nejen touha po úniku z konvencemi sešněrovaného městského prostředí a po pobytu ve volné přírodě, ale i touha po dobrodružství, jež by souznělo s romantickými popisy divočiny, které hltali na stránkách populárních románů z amerického Divokého západu. Posázaví se ukázalo být k těmto tužbám hodně vstřícné, a tak rychle přibývalo vyznavačů trampingu, kteří se k němu opakovaně vraceli.

zdroj:www.gigaplaces.com a www.zemesveta.cz

Jaký bude program?

Co nás čeká?

  • Úvodní seznamovací aktivity, které proběhnou cestou ve vlaku,
  • budeme mít čas na svoje myšlenky a rozjímání chvíli o samotě,
  • krásná trasa podlél Sázavy, seznamovací hry a aktivity,
  • lovení, určování, poznávání a zkoumání vodního života,
  • koupání,
  • další seznamování,
  • závěrečné hodnocení a vyplnění dotazníků,
  • společná cesta domů vlakem,
  • další program v Praze bude ve vaší režii. 😉

Co se o našich akcích říká?

Je to způsob, jak poznat nové lidi. Je to uvolněné, na pohodu, bez nějakého nátlaku. Můžete poznat nové kamarády. Miriam má připravené fajn aktivity, které pomohou se více poznat a navázat hovor.

Lucie

Příjemný výlet a skvělý den, byť byla zima.

Milan

Trasa s pěknými výhledy, přiměřená náročnost, prima aktivity k navázání kontaktů.

Terka

Výlet se zaipo je fajn způsob jak strávit neděli. Člověk se dostane do přírody, má možnost poznat nové lidi a strávit den v příjemné konverzaci.

Alena

Příjemně strávený den, který byl pro mne obohacením.

Patrik

Je to zajímavější než seznamka.

Radek

Zábavně strávené odpoledne s prima lidma, včetně organizátora. Moc se mi to líbilo.

Lucka

Poznávací výlet moc oceňuji jako aktivitu na seznámení se s novýma lidma. Oceňuji i aktivity v průběhu výletu díky kterým jsme se víc rozmluvili a poznali. Věřím, že se vám bude dařit!

Zuzana

Proč platba předem?

Platba předem zvyšuje pravděpodobnost, že na akci přihlášení lidé skutečně dorazí. Proto je důležitým nástrojem pro udržení kvality akce.

Mohlo by se vám líbit